uretimden-veri-toplama

Üretimden Veri Toplama çözümü sayesinde; işletmenizin kaynak yönetiminde çok önemli yer tutan ‘İş Gücü’ ve ‘Makine’ kaynağını kontrol altına alabilirsiniz.
Opak Üretimden Veri Toplama çözümü, anlık olarak gerek personelden gerek otomatik olarak işletilen makinelerden doğrudan veri toplayarak, dış sistemlere ihtiyaç duyduğu ve elle girilmek zorunda olan her türlü veriyi, otomatik olarak kablolu ya da kablosuz ağlar aracılığı ile aktarabilme kabiliyetine sahiptir.

Bu sayede üretimde meydana gelen, durma zamanları, vardiya bazında üretim adetleri, fire oranları gibi ham veri halinde kişilerden bağımsız olarak endüstriyel bir ağ vasıtası ile toplayabilirsiniz. Toplanan ham veriler, Opak Yazılım’ın sunduğu yazılım tarafından işlenerek anlamlı, istatistiksel verilere dönüştürülür. Geriye doğru izlenilebilirliği sağlamak için ilişkisel bir veri tabanında, oluşturulan istatistiksel veriler saklanır.

Kaynaklarınızın kontrol altına alınması ile günlük, haftalık ve/veya aylık performans ölçümleri ve kalite kriterlerine uygun hedefler doğrultusunda, güvenilir ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.