firewall-hotspot

Firewall & Hotspot

5651 sayılı yasa ile toplu internet kullanımının kayıt altına alınması ve kayıtların (LOG) düzenli saklanması

 

Kablosuz bağlantı noktaları , ofisinizden veya evinizden uzaktayken dizüstü veya akıllı telefonunuz gibi mobil cihazlara internet erişimi sağlayan genel olarak halka açık yerlerde bulunan kablosuz erişim noktalarıdır . Tipik Wi-Fi hotspot mekanları arasında kafeler, kütüphaneler, havaalanları ve oteller bulunur. Sıcak noktalar, gittiğiniz her yerden çevrimiçi olmanızı sağlar, ancak bazı güvenlik sorunlarıyla karşılaşırlar.

VERACONN Hotspot ( VERASPOT ); internetin toplu kullanıldığı alanlar için interneti müşterilerinize süreli olarak satmak, ücretsiz olarak misafirlerinizi internete bağlamak, işletmenizi tanıtmak, kullanıcılarla etkileşime geçebilmek, tekrar ürün satışı yapabilmek amacıyla tamamen işletmenizin gelişimine ve karlılığını arttırmaya yönetik tasarlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Bilişim Teknolojileri Kurumunun Standartlarına uygun olarak 5651 nolu kanuna uygun olarak Kodlanmıştır.

5651 sayılı kanun, İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanundur. 5651sayılı kanun toplu İnternet hizmeti sunan kurum ya da kişilere bazı sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumlulukların başında da loglama gelir. Kanun maddesi internet erişiminin kontrol altına alınmasını amaçlamaktadır. Bu sayede internet üzerinden işlenen bilişim suçlarının önemli ölçüde önüne geçilmekle beraber suç unsuru içeren herhangi bir olay sonrasında suçlu ya da sorumluların tespit edilerek suçsuzdan kolayca ayırılmasını sağlamak. Ayrıca kullanıcıların internet üzerinden aldatılmalarını ve yasal içerikte olmayan kötü amaçlı içeriklerden korunması amaçlanmaktadır.

Programımız kullanıcıların hangi MAC adresinden hangi IP ile hangi web sayfalarına bağlandıklarını 5651 sayılı kanuna uygun olarak loğlarını tutmaktayız.

Sistemimize müşterileriniz SMS yoluyla ya da e posta yazarak bağlanabilirler.

SMS yoluyla internete bağlanan misafirlerinize periyodik olarak Reklam smsi atabilir, misafirlerinizin devamlılığını sağlayabilirsiniz. Ayrıca şu anda mekanınızda olan misafirlerinize kampanya mesajları atabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

E-posta ile internete bağlanan misafirlerinize hoş geldin maili ile toplu e-posta atıp kampanyalarınızdan haberdar edebilirsiniz.

Müşterilerinize mekanınızı ziyaretinden belirlediğiniz gün kadar sonra mail atıp anket yaptırabilir böylece mekanınızın kalitesi açısından memnuniyetlerini öğrenmiş olursunuz.